Projektowanie wnętrz Kraków

Kraków to jedno z bardziej charakterystycznych miast Polski. Jego bogata historia wyraźnie odbija się na zabytkach i architekturze, doskonale łącząc się z finezją współczesnych artystów. To także miejsce, w którym mieszka blisko 800 tysięcy ludzi marzących o sprostaniu wysokim standardom i poczuciu pełnej przynależności do świata właścicieli wnętrz idealnych.

Dom dla człowieka, nie człowiek dla domu

Jaka jest definicja domu idealnego? Jest to miejsce, w którym jego mieszkańcy dobrze się czują. Choć w zdecydowanej przewadze na samopoczucie domowników wpływa atmosfera, jaka między nimi panuje, również samo wnętrze może rzutować na emocje i odczucia. Mieszkanie nie może przytłaczać ani wymagać nieustannej pracy i poprawek. Jak odświeżyć krakowskie wnętrza?

Sprawdź też nasze studio projektowania wnętrz

Jak optycznie powiększyć przestrzeń?

Dla przykładu, mało kto dobrze czuje się w małych przestrzeniach. Z uwagi na to, niektórzy decydują się na zaprojektowanie wnętrza w stylu minimalistycznym. Im mniej mebli i dodatków, tym więcej wolnej przestrzeni. Coraz popularniejsze jest też łączenie kilku pokoi w jeden czy też aneksy kuchenne. Taki zabieg daje większe poczucie swobody i optycznie powiększa nawet najmniejszą powierzchnię. Prawdziwi “czarodzieje” architektury potrafią stworzyć coś wspaniałego z pozoru niewielkiej i ciasnej klitki. Sporą pomocą może okazać się zastosowanie jasnych barw, które również optycznie powiększają przestrzeń.

Umiejętnie dobrana kolorystyka może mieć ogromny wpływ na nasz komfort. Ostre odcienie żółci i pomarańczu mogą irytować, ale ich łagodniejsze odsłony ożywią pomieszczenie i dodadzą mu ciepła. Najpopularniejszym kolorem od lat był niebieski, budzący spokój i kojarzony z harmonią. Aktualnie mocne barwy zdecydowanie ustępują różnym odcieniom szarości oraz bieli, przełamywanymi beżem, błękitem i ostatnio niezwykle popularnym, miodowym/musztardowym odcieniem złota. 

Osobie przeglądającej katalogi architektów wnętrz z pewnością spodoba się większość wizualizacji, w końcu są one starannie dopracowane. Jednak tylko kilka z nich faktycznie sprawi, że dany klient poczuje się jak u siebie. Przy projektowaniu domu architekt wnętrz musi więc przede wszystkim brać pod uwagę osobiste upodobania klientów, nawet jeśli są sprzeczne z aktualną modą. 

Na tropie najnowszych trendów

Architektura krakowskich wnętrz jest bardzo zróżnicowana. Krążąc po rynku i zwiedzając zabytkowe budowle można natknąć się nawet na dzieła z XV wieku. Kraków jest też kolebką artystów i symbolem dobrego smaku. Co za tym idzie, także nowoczesne krakowskie wnętrza zaprojektowano i wykonano na wysokim poziomie. Mieszkańcy Krakowa i okolic nie muszą martwić się o dobrego architekta wnętrz. ALSAL WNĘTRZA, na czele z Julią Hudyką, starannie przygotowuje projekty i wizualizacje przeróżnych wnętrz. Jak wyglądają najnowsze perełki?

Wszelkie chwyty dozwolone, czyli zabawa fakturami i wzorami

Pracownia ALSAL nie traci pomysłów, łącząc osobiste upodobania klientów z najnowszą modą. W projektach wnętrz Julii, architekta z Krakowa, widać ciekawy trend, o którym niewiele się mówi, a który staje się coraz popularniejszy – łączenie materiałów o różnych fakturach i wzorach, a nawet przeciwstawnej kolorystyce. Dawniej bardzo uważano, by nie mieszać chropowatego z gładkim, kratki z kropkami, czy jasnego z ciemnym. Moda na całkowicie stonowane wnętrza odeszła już do lamusa, podobnie jak trend na mieszkania bijące nowoczesnością i nasycone milionem barw i odcieni. Teraz uwagę kieruje się na szczegóły. 

Powrót do korzeni, czyli naturalność w różnych odsłonach

W architektonicznej modzie widziano już wszystko, dlatego rok 2019 można nazwać okresem powrotu do korzeni – klasyki w naturalnych barwach. Kawa z dużą ilością mleka, przybrudzony i wyblakły błękit, karmelowy spiced honey czy bardzo jasny pomarańcz – kto z nas nie zna tych barw? Przewijały się przez architekturę wnętrz przez lata, aż w końcu zebrano je razem, co dało niesamowity efekt naturalności i neutralności. Dzięki zastosowaniu tego typu zabiegu można rozwinąć wyobraźnię przy wyborze dodatków – w końcu ściany i meble nie narzucają żadnego konkretnego stylu. Osobom lubiących wnętrza z charakterem z pewnością spodoba się powracająca moda na kolorowe ściany – czyli malowanie co najmniej jednej w innym kolorze niż pozostałe, zwykle o wiele bardziej wyrazistym. W nadchodzącym sezonie będzie to ciemna zieleń, bordo czy granat. Nie da się ukryć, że modne są też wszelkie błyszczące i świecące odcienie – nie tylko pod postacią farby, ale też jako dodatki. 

 

Dlaczego warto skorzystać z pomocy fachowców?

Postawić na minimalizm z zeszłego sezonu czy maksymalizm z aktualnego? Wybrać ulubiony kolor czy ten, który przewija się przez większość katalogów z projektami mieszkań? Zdecydować się na zakup gotowych produktów, czy zaprojektowanie mebli dopasowanych do osobistych potrzeb i upodobań? Takie pytania można by mnożyć. Osoby nie siedzące w branży zwykle mają spory problem z odpowiedzeniem na nie. Mimo poczucia gustu i świadomości tego, co jest rynku, niewiele osób potrafi sobie wyobrazić połączenie idealne dla ich domu. Sporą pomocą może okazać się skorzystanie z usług fachowca. Co oferuje ALSAL WNĘTRZA?

Kompleksowy projekt mieszkania i mebli

Każdy profesjonalista projektujący wystrój danego wnętrza powinien je wcześniej zobaczyć. Choć nie zawsze jest to możliwe, liczby i rysunki nie do końca oddają rzeczywistość. Działa to też w drugą stronę – klient niewiele będzie wiedział z rozrysowanego planu własnej inwestycji. Zdecydowanie więcej powiedzą mu fotorealistyczne wizualizacje. Wyobraźnię pobudzą też rozpisane dokładnie wymiary mebli i użyte do ich produkcji materiały. Składowe wybranych lub zaprojektowanych dodatków, czyli materiały i ich kolorystyka, pomogą klientowi lepiej wyobrazić sobie jego przyszły dom. Niejedno nowoczesne krakowskie wnętrze korzystało już z podobnych usług – ze świetnym skutkiem! Korzystnym udogodnieniem jest możliwość zamówienia projektu części mieszkania czy nawet jednego mebla.

Podstawą dobrego interior design”u jest z pewnością komunikatywność i elastyczność projektanta. Choć jest on w pełni świadomy rynku i możliwości danej inwestycji, jego główną wytyczną powinny być odczucia klienta. Umiejętność kooperacji przyda się też we współpracy ze stolarzami wykonującymi meble oraz innymi podwykonawcami.

Mieszkańcy Krakowa i okolic mogą skorzystać też z tzw. projektu “pod klucz”, czyli poprowadzenia inwestycji od A do Z przez projektanta. Komunikacja z dostawcami, producentami i kontrola nad poszczególnymi etapami remontu – te męczące i stresujące punkty przebudowy bierze na siebie specjalista. Dzięki temu klienci jedynie zlecają odpowiednie zadanie, a potem odbierają gotowe mieszkanie lub dom. Ta opcja pozwala zaoszczędzić dużo czasu i niepotrzebnych nerwów.

Projekt szyty na miarę

Nie każdy ma ochotę na regularne spotkania z projektantem, a budżet niektórych nie pozwala na usługę kompleksową. Są też tacy, którzy czują potrzebę przerobienia jedynie części swojego domu – takim na przeciw wychodzą projekty indywidualne ALSAL WNĘTRZA. W ich skład wchodzi projekt 3D lub moodboard, czyli zestawienie kolorystyki, materiałów, wzorów i zdjęć produktów pasujących do projektu. Zmiana wystroju kawałka domu czy mieszkania nigdy nie była tak prosta! 

Home staging, czyli coś z niczego

Niektóre miejsca nie zachęcają już od wejścia. Wystarczy jednak odrobina wyobraźni, by stworzyć coś z niczego. Tym właśnie zajmuje się home staging – przygotowaniem niepozornego wnętrza do podróży na salony – czyli strony internetowe zajmujące się wynajmem lub sprzedażą nieruchomości. Dzięki home staging zwykła aranżacja może zmienić się w przestrzeń obok której nie a się przejść obojętnie. W ramach tej usługi oferowane jest generalne sprzątanie, drobne poprawki remontowe i ewentualna zmiana aranżacji. Wszystko zależy od ustalonego wcześniej budżetu. 

Projektowanie krakowskich wnętrz pod okiem fachowców i miłośników architektury z pewnością sprawi, że to słynne miasto nabierze jeszcze większej sławy i zyska kolorów, przyciągających nowe osoby!

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 liczba głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...