O firmie

ALSAL to jedna z wiodących polskich firm produkujących i montujących systemowe

oraz niesystemowe konstrukcje aluminiowo-szklane dla budownictwa.

Jesteśmy obecnie liderem w dziedzinie projektowania, wykonawstwa i montażu elementów budynków jak fasady, okna oraz drzwi. Naszą pozycję zawdzięczamy doświadczeniu, naszym partnerom- odbiorcom, dostawcom i pracownikom oraz stosowanym technologiom.

Stosowane technologie i posiadany park maszynowy wespół z posiadanymi umiejętnościami pozwalają nam realizować zamówienia klientów zarówno przy zastosowaniu rozwiązań systemowych jak i wysoce zindywidualizowanych specjalistycznych i często skomplikowanych projektów. Dbamy o wysoką jakość naszych konstrukcji aluminiowo-szklanych zawsze stosując najbardziej aktualne systemy i normy kontroli jakości na każdym etapie tworzenia naszych produktów, od powstawania projektu na podstawie rysunków architektonicznych, poprzez zamawianie najwyższej jakości surowców i półproduktów do stosowania zaawansowanych, najwydajniejszych pod każdym względem technologii obróbki oraz łączenia szkła i aluminium. Konsultujemy z naszymi partnerami wybór najlepszych i najbardziej opłacalnych pod względem ekonomicznym, energetycznym i estetycznym rozwiązań i zawsze jesteśmy otwarci na wszelkie sugestie i pytania, aby pomóc w realizacji Państwa wizji, której urzeczywistnienie będzie mogło trwać przez dziesięciolecia.

 

Nasza historia sięga początków lat 90-tych ubiegłego stulecia, kiedy to, najpierw w przydomowym garażu na krakowskim Salwatorze rozpoczęliśmy produkcję, w której głównym surowcem stało się aluminium i to właśnie nazwa firmy ALSAL powstała z charakteru prowadzonej działalności oraz pierwszej lokalizacji Aluminium/Salwator.

Dzięki wybudowaniu w 1997 roku własnego zakładu produkcyjnego wraz z nowoczesnym biurem projektowym, halą magazynową i zapleczem socjalnym oraz nowoczesnym parkiem maszynowym znacząco zwiększyliśmy wydajność i usprawniliśmy produkcję. W miarę rozwoju firmy również wykwalifikowana kadra pracownicza sukcesywnie się powiększała zdobywając i poszerzając wiedzę doskonaląc umiejętności w licznych szkoleniach i seminariach.

Jako jedna z pierwszych firm w Polsce wprowadziliśmy na rynek nowoczesne systemy aluminiowo-szklane, bazujące na światowych rozwiązaniach. Od początku działalności współpracujemy i czerpiemy z doświadczeń znaczących projektantów i architektów, jak dla przykładu, prekursora i najwybitniejszego znawcy problematyki zastosowania systemu kształtowników aluminiowych w budownictwie profesora Politechniki Krakowskiej dr. hab. inż. arch. Andrzeja Bojęsia.

Stała troska właściciela firmy pozwoliła stworzyć nowoczesne, otwarte na współpracę przedsiębiorstwo zdolne do realizacji skomplikowanych zadań inwestycyjnych za pomocą optymalnych środków i nowoczesnych rozwiązań.

Te cechy pozwoliły nam stać się wiarygodnym partnerem dla wytwórców rozwiązań systemowych takich jak: Aluprof, Yawal, Reynaers,Schüco i Metra. Naszymi dostawcami są także tak renomowane firmy jak m. in: Saint Gobain, Pilkington, Pressglass, AGC, Polflam, Geze, Assa Abloy, Dorma, Besam, D+H, Dow Corning.

 

Potwierdzeniem wysokiej jakości usług
i wyrobów firmy ALSAL są uzyskane certyfikaty:

  • Certyfikat ISO 9001
  • ZKP
  • Dow Corning Quality Bond
  • Certyfikat Zgodności ITB-010/U
    Montaż lekkich ścian osłonowych z aluminium,
  • Certyfikat Zgodności IMP
    Drzwi przeciwpożarowe SAPA BUILDING System SFB 2074.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 liczba głosów, średnia: 4,00 z 5)
Loading...

Naszym najważniejszym kryterium jakości jest zadowolenie klientów.

HISTORIA FIRMY ALSAL

Picture
1991

Firma ALSAL powstała w 1991r. w Krakowie. Nazwa przedsiębiorstwa pochodzi od charakteru prowadzonej działalności oraz pierwszej lokalizacji – Aluminium/Salwator. Powstały zakład produkcyjny mieścił się w przydomowym garażu, następnie w wynajmowanych lokalach i niewielkiej hali.

Picture
1997

Dynamiczny rozwój firmy przyczynił się do wybudowania w 1997r. pierwszego własnego zakładu produkcyjnego z zapleczem biurowym, który mieści się w Niegoszowicach. Inwestycja ta pozwoliła zwiększyć wydajność, usprawnić produkcję oraz w pełni profesjonalnie fabrykować konstrukcje

Picture
2010

Dysponując dużym doświadczeniem, profesjonalnym zespołem konstruktorów i technologów, rozbudowanym parkiem maszynowym, sprawną logistyką, spełniamy najbardziej wyszukane życzenia klientów, architektów i projektantów, związane z przestrzennym kształtowaniem bryły budynku za pomocą konstrukcji aluminiowo-szklanych.

Picture
2016

Przed firmą ALSAL kolejne, bardzo ciekawe pod względem technicznym realizacje. Część się już rozpoczęła, część rozpocznie się w niedalekiej przyszłości. W branży budowlanej widać w ostatnich latach bardzo wyraźny trend każda kolejna realizacja, każdy następny obiekt ma być w zamyśle inwestora i architekta niepowtarzalny, inny niż wcześniejsze. To stawia przed projektantami i firmami wykonawczymi bardzo duże wyzwania , ale i wymagania na każdym etapie realizacji, od projektowania poprzez prefabrykację oraz montaż.